LESA PÁN - OSVĚŽUJÍCÍ REPELENTNÍ SPREJ NA KŮŽI PO ŠTÍPANCÍCH

1 hodnocení
Značka: Anela

Osvěžující sprej na bázi speciální kompozice éterických olejů využívaných v tradiční aromaterapii pro své silné repelentní účinky jsme vytvořily ve spolupráci s certifikovanou, zkušenou aromaterapeutkou. Udrží od vás hmyz v uctivé vzdálenosti, ale použít ho můžete také pro zklidnění poštípané pokožky. Nádherně voní a nezanechává skvrny na oblečení.

Účinné látky: jablečný ocet, EO teatree, rozmarýn, lavandin, eucalyptus citrovonný, hřebíček a bazalka sladká

Typy pleti: pro všechny typy pokožky  

100% přírodní produkt vyrobený v České republice

Dostupnost Skladem (2 ks)
Kód: 6634
370 Kč
LESA PÁN - OSVĚŽUJÍCÍ REPELENTNÍ SPREJ NA KŮŽI PO ŠTÍPANCÍCH
1 hodnocení
Značka: Anela
413 9 lesa pan plus darek
Tip
5,0 1 hodnocení

Náš Lesa pán les skutečně plně respektuje. Bere si ponaučení z jeho moudrosti, a proto nebojuje, pouze se jasně vymezuje :-). Lesu ani jeho obyvatelům nijak neublíží, neobsahuje totiž žádné škodlivé chemické látky a vám a vaší pokožce poskytne službu hned trojnásobnou. Nejprve vás zahalí do svěží bylinné vůně, takže vám nahradí váš parfém :-). Následně zajistí, aby se vám veškeré hmyzí potvůrky obloukem vyhnuly. Hmyz totiž tuto pro naše nosy velmi příjemnou vůni nesnáší, proto čím víc si pokožku, případně i oblečení provoníte, tím líp. A do třetice, náš Lesa pán má antiseptické a zklidňující účinky. V případě, že by měl nějaký hmyzák rýmu a úžasnou vůni neucítil a opovážlivě se do vás zahryznul či zabodnul, pak potřete postižené místo kapkou Lesa pána. Svědění se rychle zmírní až ustane úplně, navíc bude kousanec, štípanec či bodanec jemně vydezinfikován a ošetřen. 

V aromaterapii jsou tradičně a s úspěchem některé esenciální oleje využívány také k odpuzování hmyzu. Proto jsme k přípravě receptury Lesa pána přizvaly i naši kamarádku, certifikovanou a velmi zkušenou aromaterapeutku Lídu Kotalíkovou. Díky jejím zkušenostem a radám jsme náš několik let vyvíjený sprej vyladily k dokonalosti, a tak můžeme hrdě říci, že opravdu funguje. Kompozice lihu, jablečného octa v BIO kvalitě a silně vonících olejů, jako je tea tree, lavandin, rozmarýn, hřebíček, bazalka a eukalypt je neotřelá, velmi příjemná, nedráždivá, sestavená tak, aby byla bezpečná pro děti, těhotné i seniory, a přesto natolik odpudivá pro nevítané hmyzí společníky, že vás nechají si v klidu a harmonii užít procházku, práci na zahradě, grilovačku nebo lenošení v trávě. 

Informace přímo od aromaterapeutky: Směs je sestavená tak, aby byla bezpečná pro děti, těhotné i seniory. Všechny obsažené oleje jsou ve směsi v dostatečně účinném množství a přesto bez případných dráždění a nežádoucích účinků. Bazalku jsme vybraly chemotyp linalool, který hmyzu nevoní a přitom je vhodný pro děti i těhotné. Hřebíčku je tam jen tak akorát málo, aby odehnal mouchu a neublížil ani dětem. V tomhle případě využíváme tzv. synergického působení olejů, kdy účinky se posilují navzájem nebo vznikají další. Asi jako když si představíte, že 1+1>2.

Směs je připravena tak, aby v ní éterické oleje byly rovnoměrně rozptýleny a přitom nezanechávaly mastné skvrny. Lesa pána tak můžete bez obav použít na kůži, oblečení, obuv, korbu kočárku apod. Vzhledem k tomu, že sprej obsahuje vysoké procento éterických olejů, není certifikován pro děti do 3 let. Z vlastní zkušenosti však můžeme potvrdit, že dítko v šátku či v nosítku je chráněno vůní spreje aplikovaného na nosicí osobě. Pokud dítě vezete v kočárku, nastříkejte sprej přímo na kočár.  

Náš tip: Zařaďte si do jídelníčku zdroj vitamínu B1 (thiamin). Pomůže vám být více ochráněni proti komářím atakům, neboť jeho vůně je pro samičky komárů opravdu odporná.

ÚČINNÉ LÁTKY

SMĚS ÉTERICKÝ OLEJŮ

BAZALKA SLADKÁ, EUKALYPTUS CITRONOVONNÝ, HŘEBÍČEK, LAVANDIN, ROZMARÝN, TEA TREE

  • svou vůní působí repelentně (odpuzuje hmyz),
  • je silně antiseptická (brání pomnožení mikrobů a vzniku zánětu), a tedy vhodná k ošetření poštípané pokožky,
  • je mírně analgetická (ulevuje od bolesti),
  • má dezinfekční účinky,
  • osvěžuje pokožku.
 

HOSTĚTÍNSKÝ JABLEČNÝ OCET BIO

 ETHANOL (LÍH)

  • zklidňuje podráždění,
  • zmírňuje svědění.
  • rozpouští éterické oleje,
  • působí antisepticky.

DOPORUČENÉ POUŽITÍ

Před použitím vždy lehce protřepte a aplikujte na pokožku, případně na obuv či oblečení. Během dne aplikaci průběžně opakujte (jakmile se účinné látky odpaří, repelentní účinek klesá). Nestříkejte si sprej na obličej (zejména při aplikaci chraňte oči), vhodnější je krk, vlasy, paže, nohy apod. 

JAK SKLADOVAT PŘÍRODNÍ KOSMETIKU?

Při skladování se vyhněte teplotám nad 25 °C a rozhodně ji chraňte před přímým slunečním zářením. Při vysokých teplotách oleje žluknou a ztrácejí svou kvalitu. Že se tak stalo poznáte obvykle podle nepříjemného zápachu. 

NAŠE TÉMĚŘ ZEROWASTE BALENÍ

Vyrábíme produkty té nejvyšší kvality bez zbytečných konzervantů, stabilizátorů a jiných látek, proto náš osvěžující repelentní sprej "Lesa pán" plníme do lahviček z tmavého skla, které jej chrání před rychlou zkázou působením slunečních paprsků. Budeme moc rády, když nám pak prázdné lahvičky vrátíte. My je znovu naplníme čerstvou voňavou kosmetikou. Společně tak budeme více zero waste :-). Případně je můžete snadno vytřídit do skla a nechat zrecyklovat. Abychom ještě více minimalizovaly množství odpadů, nedostanete od nás žádné příbalové letáky, krabičky a podobně. Všechny informace o výrobku jsou zde, na našem eshopu. A pokud vás zajímá, jak bude vypadat váš balíček od nás, nahlédněte tady, jak využíváme recyklované obaly.